Zaregistrovať sa
Heslo vám bude zaslané na vás.

Doktor John Kirsch je svetovo uznávaným chirurgom špecializovaným na ramená. V rámci jeho knihy sa s nami rozhodol podeliť o tajomstvo. Visenie na hrazde dokáže zázraky a dokáže tiež nahradiť operáciu ramena.

Visenie (v tomto prípade primárne pasívne/uvoľnené) je spolu s drepom jednou z najprospešnejších činností, ktoré pre svoj svalovo pohybový aparát a zdravie môžeme robiť. Hlavné použitie tohto cviku, okrem prevencií zranení je rehabilitácia chrbtice, či ramien, a to formou :

  • dekompresia chrbtice a ramien.
  • uvoľnenie vrchnej rotácie lopatiek.
  • posilnenie väzov v okolí ramena (Rotátorová manžeta).

Vis siaha omnoho ďalej. Extrémne posilní aj úchop a stavia dobré základy pre cviky ako príťahy.

Rovnako ako drep, ktorý sa dá vykonávať kdekoľvek a kedykoľvek, aj visenie je činnosťou, ktorú by sme mali vykonávať každý deň aspoň tri minúty po menších úsekoch.

Ďalšie benefity môžete študovať aj v knihe.

Komentáre

O autorovi

Pohyb, šport a literatúra s nimi spojená patrí medzi moje záľuby už takmer jedno desaťročie. Vždy som hľadal tie najefektívnejšie a najsprávnejšie spôsoby stravovania a tréningu. Beriem za povinnosť odovzdávať tieto dovednosti aj iným. Mám certifikácie v oblasti: The Poliquin International Certification Program (PICP™) level 2, BioSignature Level 1, CrossFit level 1 trainer, Foundations of Periodization & Program Design a desiatky až stovky kníh a neformálneho vzdelávania v oblasti výživy a tréningov. Sústredím sa hlavne na oblasť tréningov výživy spojenej s výkonom pre šport, rehabilitácie a redukciu váhy.

Súvisiace príspevky

Získajte nákupný zoznam zdravých potravín a tipy pre stravovanie zdarma.

Name *

Email *

close-link