Zaregistrovať sa
Heslo vám bude zaslané na vás.

Kurkuma

Táto koreňová rastlina je nedávny „boom“ na zdravom trhu Európy,  ktorá bola už dlhú dobu používaná v južnej Ázii. Najprv bola používaná len ako farbivo.

No neskôr sa zistili jej zázračné účinky, a odvtedy je používaná takmer pri všetkom, ako : antidoxidant, protizápalová látka, protirakovinová látka, antimutagénna, antibakteriálna, antiulcerová, antiprotozalová, antidiabetická, antivirálna a antifungálna.
Čo v praktickosti znamená, že nie je jediný dôvod, prečo kurkumu nekonzumovať.


Konkrétne hlavné využitie má pri boji so zápalmi a bolesťou, s chronickým zápalom hrubého čreva. Ďalej s artritídou, znižuje cholesterol, slúži ako prevencia proti rakovine, infarktu, alzhaimerovej chorobe.
Jediný problém s kurkumou je jej absorbovateľnosť, ktorý má jednoduché domáce riešenie v podobe čierneho korenia, ktoré 10 násobne zvýši jeho absorbovateľnosť.


Pre ideálne účinky : konzumujte denne 3g spolu s čiernym korením, ideálne do jedla, ktoré obsahuje tuk.

 

Ďalšie zdroje : 12.

Komentáre

O autorovi

Pohyb, šport a literatúra s nimi spojená patrí medzi moje záľuby už takmer jedno desaťročie. Vždy som hľadal tie najefektívnejšie a najsprávnejšie spôsoby stravovania a tréningu. Beriem za povinnosť odovzdávať tieto dovednosti aj iným. Mám certifikácie v oblasti: The Poliquin International Certification Program (PICP™) level 2, BioSignature Level 1, CrossFit level 1 trainer, Foundations of Periodization & Program Design a desiatky až stovky kníh a neformálneho vzdelávania v oblasti výživy a tréningov. Sústredím sa hlavne na oblasť tréningov výživy spojenej s výkonom pre šport, rehabilitácie a redukciu váhy.

Súvisiace príspevky

Získajte nákupný zoznam zdravých potravín a tipy pre stravovanie zdarma.

Name *

Email *

close-link