Keďže viem čo znamená byť tréner, sám som basketbalový aj fitnes tréner viem to posúdiť aj z odborného hradiska. Každému je jasné že nemôže byť 20 ročný tréner lepši ako niektorý starší a skúsenejší tréneri s rovnakým zápalom. Ale ak Daniel už teraz vo svojom veku je taký šikovný a má chuť sa ďalej vzdelávať, teším sa čo z neho bude po 10 rokoch. Mal som veľké zdravotné problémy s ramenom, ktoré ma trápili vyše 2 rokov a práve s Danielom zaradením špecifických rehabilitačných cvikov na rameno sme ho postupne dali dokopy a momentálne už rok plnohodnotne trénujem čo sa prejavuje už aj na výsledkoch. Každý tréning je veľmi dobre spracovaný, pripravený a má v sebe prvky postupnosti to je pre mňa najdôležitejšie. Vytýčili sme si s Danielom ciele a zatiaľ ich do bodky napĺňame. Môžem len odporučiť a hlavne ľudom ktorý to so športom myslia vážne.

Roman RakovskýZubár

Po tvojom predstavení sa na prvom tréningu mi bolo jasné, že cvičenie s tebou bude jednoznačne zaujímavé.
Keď si nám ako cvičiacim so skoro žiadnymi skúsenosťami ukazoval a vysvetľoval ako sa vykonávajú rôzne cviky, tak som sa sama seba v duchu pýtala, či sa ich niekedy naučím správne vykonávať a nie to ešte pridávať váhu naviac.
Teraz s odstupom času vidím ako sa to všetko dá zvládnuť, ak mám kvalifikovaného trénera ako si ty. Tvoje podrobné vysvetľovanie cvikov, odborné rady, návody a povzbudenia ako napr.: „Poď, to zvládneš! “; „Premôž sa! “; „Len si pridaj na váhe, lebo ešte máš rezervu! “ sú pre mňa veľkou motiváciou. Každým tréningom aj sama na sebe vidím, že vládzem viac a viac, čo ma ženie k tomu, aby som neprestávala cvičiť a prišla zas a znova na kurz. Taktiež sa mi páči striedanie silových a kondičných tréningov. Cvičenie sa pre mňa vďaka tebe stalo „drogou“ za čo ti nesmierne vďačím a verím, že ma to tak skoro neprejde.
Keďže chodím na skupinový kurz oceňujem tvoje plné nasadenie, ktoré nám všetkým venuješ. Každého upozorníš na chyby, ktoré robíme pri určitých cvikoch. Je to veľmi dobré, lebo tým predchádzame zraneniu.

Daniela Ondo-Eštoková

K Danielovi som začala chodiť po pôrode nášho synčeka , hneď ako sa dalo , presnejšie od júna tohto roka. Už som mala skúsenosti s osobnými trénermi, ale ich postupy mi nevyhovovali , keďže každá hodina tréningu bola o tom istom. K Danielovi som sa dostala na základe odporúčania od majiteľa fitness centra , ktorý je môj známy. Na začiatku som sa obávala , ako taký mladý chlap už môže mať také vedomosti, aby trénoval iných, ale hneď po prvej hodine som vedela, že som sa obávala zbytočne. Daniel má vedomosti a znalosti na rozdávanie , a neľutujem, že som sa rozhodla práve pre neho . Viem, že to pre neho nie je len práca , či hobby, ale že cvičenie je pre neho životný štýl. Už po pár týždňoch bolo na mne vidieť úbytok hmotnosti , a moje telo bolo pevnejšie. Môj tréningový plán stále obmieňa, dávame si stále vyššie ciele, ktoré chcem dosiahnuť, a aj preto sa stále teším na ďalšie cvičenie s ním. Je to proste profesionál, a viem, že ešte dlho budem chcieť cvičiť pod jeho vedením.

Lucia Čižmárová

Nie je tréner ako tréner…ten môj mi ukázal správny smer.

Môj prvý kontakt s trénerom, Danielom, bol na skupinových tréningoch- Crossfit a Základy silovej gymnastiky. Získal si ma svojou odbornosťou, prístupom, a tým, že každý tréning bol iný – silový, kondičný, zameraný na techniku, cvičiť správne. Postupne som začala s Danielom spolupracovať, a som veľmi spokojná. Hneď na začiatku sme si stanovili cieľ, ktorý chcem dosiahnuť. Daniel mi pripravil tréningový program, ktorý stále vylepšuje a jedálniček, po komunikácii aj výživové doplnky. Je veľmi dobrý poslucháč, nerobí veci nasilu, dokáže ma správne motivovať a povzbudiť, a čo je hlavné, na tréningoch sa cítim príjemne.

Napriek jeho mladému veku, má bohaté odborné skúsenosti, vzdelanie, a čo je hlavné, stále na sebe pracuje a vzdeláva sa. Je to človek, ktorý si svojim prístupom a charizmou získa ľudí. Som rada a teším sa, že kondične a výzorov som na tom oveľa lepšie ako pred pár rokmi….a to sme ešte neskončili.

Lucia Šuchtová

Nakoľko v ostatnom období došlo k premnoženiu trénerov, rozmýšľal som, čo odlišuje dobrého trénera od tuctového trénera.

Teoretická pripravenosť je len začiatkom na ceste trénera, musí však byť na vysokej úrovni, aby bolo na čom stavať. U Daniela je trénerské vzdelanie na vysokej úrovni, nakoľko mal možnosť sa učiť od popredných svetových trénerov. Dôležitý je tiež spôsob akým dokáže tieto vedomosti aplikovať pri prevedení cvikov u seba a tým dať správny návod zverencom.

Daniel má skúsenosti s fitness tréningom, kalistenikou, lokomóciou a hlavne crossfitom, na ktorý sa špecializuje, no neobmedzuje sa len naň, čo považujem za jeho veľkú devízu. Práve obmedzenosť a zaslepenosť len jedným druhom pohybovej aktivity je častou prekážkou pri posúvaní hraníc zverencov. Naopak Daniel sa snaží v tréningu kombinovať znalosti z rôznych oblastí. (U mňa osobne Daniel pomohol k odstráneniu neduhov vzniknutých dlhoročným čisto kulturistickym tréningom, najmä nedostatočná mobilita, flexibilita a svalová vytvrvalosť.)

Nakoľko telo je zložitý komplex, práve danielov komplexný pohľad na problematiku systematického zlepšovania celkovej fyzickej zručnosti ho odlišuje od ostatných. Nepovie Vám, že práve tento cvik, tréning či strava je najlepší, ale vyťaží zo všetkého výhodu pre cvičenca v závislosti od konkretnej potreby.

Dobrý tréner musí ovládať tiež fyziologiu cvičenia, programovanie tréningu a pokroku, technické aspekty gymnastických, vzpieračských pohybov, kineziológiu aj nutričné aspekty cvičenia. Dôležitou je tiež psychologická časť vedenia tréningu, motivácia a individuálny prístup aj počas skupinových cvičení. V žiadnej z týchto oblastí sa Daniel nestratí.

Najdôležitejšou však ostáva vôľa a chuť neustále sa vzdelávať a posúvať hranice svoje a najmä svojich cvičencov. Daniel nie je bežný tréner, svojim zanietením je na dobrej ceste stať sa Pánom Trénerom.

Juraj BencuľakPrávnik

Podnikateľ S trénerom Danielom som sa zoznámil pred necelým rokom v Crossfitovom centre R+R na základe odporúčaní od známej. Poradenstvo a asistencia pri cvičení je na vysokej úrovni. Po krátkej dobe som si nechal vypracovať jedálniček, ktorého princíp mi do detailov vysvetlil. Mladý vek je zárukou moderných a progresívnych postupov. Naším cieľom bola úprava hmotnosti, formovanie postavy a zvyšovanie sily. Dokáže správne motivovať a tréning prispôsobuje osobným cieľom a požiadavkám. Záleží mu na progrese zákazníka, čo je predpokladom dlhodobej spolupráce. Odporúčam každému, kto chce na sebe pracovať.

Vlado ArvaiPodnikateľ

Futbal a silovo kondičný tréning robím už niekoľko rokov, ale so silovo-kondičným tréningom u Daniela som začal pred 9 mesiacmi. Musím uznať, že už po krátkom čase som na sebe začal pociťovať zmeny. Bol som oveľa obratnejší a rýchlejší. No nie je to len rýchlosť, čo som získal, ale aj moje telo je pevnejšie a zranenia ma odvtedy obchádzajú. Súčasťou tréningov je aj poradenstvo v oblasti výživy a doplnkov, ktoré mi Daniel vyskladal podľa mojich potrieb a herného štýlu. Danielovi ďakujem aj za góly, ktoré som dal vďaka vyššiemu výskoku a rýchlejším nohám, či stabilnému telu a teším sa na ďalšiu spoluprácu a zlepšenia do budúcnosti.

Matuš Vojtko - Futbalista - reprezentant do 15 rokov
Matúš VojtkoReprezentant do 15 rokov - Futbalista

K Danielovi som začal chodiť z dôvodu môjho dlhodobého zranenia. Profesionálne sa venujem futbalu, no moje zranenie chrbta mi nedovolilo hrať ho viac ako 8 mesiacov. Rozmýšľal som, že s futbalom úplne skončím, no na odporúčanie kamaráta som začal cvičiť pod jeho vedením, už ani nedúfajúc, že sa na ihrisko vrátim. Po mesiaci a pol cvičenia som však odohral svoj prvý zápas, bolesti úplne zmizli. Samozrejme s cvičením som pokračoval ďalej. Po odstránení problémov s chrbtom sme sa začali venovať rozvoju sily a kondície. Teraz sú to 3 mesiace odkedy som s Danielom začal cvičiť a cítim sa oveľa lepšie, nielen, čo sa týka chrbta, ale aj ostatných partií tela. Na každý náš tréning sa teším, užívam si ho a viem, že naša spolupráca bude pokračovať aj ďalej, pretože zohnať kvalitného trénera dnes nie je ľahké a práve takým Daniel je.

Jozef TuríkMFK Zemplín - Futbalista

Nepoznám zanietenejšieho a pracovitejšieho trénera ako je Daniel. Nieje to len obyčajný tréner. Jeho vedomosti sa môžu porovnávať už s profesionalitou vzhľadom nato, koľko má za sebou odborných školení, certifikátov a skúsenosti, aj keď je ešte stále mladým trénerom . Ja ako hráč som už spoznal viacero rehabilitačných a fitness trénerov od reprezentácie, až po Slovensku extraligu. Danielovi verím najviac, preto všetky rady ohľadom doplnkov a tréningového procesu so svojím telom riešim cez neho. Presvedčil ma totiž o tom svojimi vedomosťami. Cvičenia s Danielom mi pomohli odstrániť bolesti chrbta, ktoré ma minulú sezónu trápili. Teším sa na ďalšiu fázu tréningového plánu, kde zlepším spevnenie tela, aby som sa vyhol riziku zranenia a zároveň zvýšim silu a dynamiku.

Roman SkvašíkMBK SPU Nitra – Basketbalista